Listwy przypodłogowe – jak je zamontować?

Choć listwa przypodłogowa jest elementem o nieskomplikowanej konstrukcji, przy jej zakupie warto zdawać sobie sprawę z rozwiązań stosowanych w jej budowie oraz sposobów montażu.

Jak przymocować listwę do ściany?

Obecnie najczęściej stosowanymi sposobami mocowania listew przypodłogowych jest przykręcenie jej za pomocą wkrętów lub przyklejenie do ściany przy użyciu kleju lub taśmy. Sposób montażu zależy od rodzaju listwy oraz podłoża, do jakiego na być montowana.

Rodzaj listwy a sposób montażu.

Listwy drewniane przypodłogowe najczęściej montowane są przy użyciu kleju, ponieważ jest to rozwiązanie znacznie bardziej estetyczne od zastosowania wkrętów. Listwy, w których budowie zastosowano maskownice, umożliwiają stosowanie wkrętów do montażu bez obawy o wygląd listwy. Przykładem listew, w jakich stosowane jest to rozwiązanie są przypodłogowe listwy mdf. Każde z rozwiązań ma swoje wady oraz zalety. W przypadku stosowania wkrętów ograniczeniem może być przebieg instalacji elektrycznej w ścianie oraz rodzaj materiału z jakiego wykonana została listwa. Pozytywnym aspektem jest natomiast trwałość tego rozwiązania oraz możliwość stosowania przy dowolnym typie ścian. Stosowanie kleju jest sposobem montażu nie pozostawiającym śladów widocznych z zewnątrz, wymaga jednak precyzji przy aplikowaniu środka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *