System regulacji futryny rozwiązaniem problemów budowlanych?

Ościeżnica jest najistotniejszym elementem systemu drzwiowego. Istnieją jednak takie budynki, w których grubość muru nie jest „typowa”, albo ktoś, kiedyś, przy budowie – nie przyłożył się do pracy i ściany nie są wypoziomowane. Co w takiej sytuacji zrobić? Z pomocą przyjdą nam futryny regulowane, podbijające w ostatnich latach rynek!

Problematyczna ściana, a system regulacji

Bogata oferta i różnorodność modeli na rynku, pozwalają na bezproblemowe dobranie ościeżnicy wedle naszej potrzeby. Ościeżnice regulowane posiadają budowę segmentową, czyli składają się z belki i bazy, a otrzymaną w ten sposób ramę możemy dowolnie zmodyfikować, aby pasowała w wybrany otwór drzwiowy. Futryna ma kolosalne znaczenie, jeśli chodzi o praktyczność, ale i przede wszystkim estetykę. Ościeżnica regulowana zachodzi na ścianę, mur z obu stron, więc doskonale sprawdzi się przy masywnych, ciężkich drzwiach.

Oszczędność? Niemała! 

Zacznijmy od tego, że ościeżnice są wykonywane z różnych materiałów. Te nieco droższe – z drewna, a bardziej budżetowe modele – z laminowanej płyty MDF. Ograniczeniem będzie tu jedynie zasobność portfela, ale możemy być pewni, że zarówno tańszy, jak i droższy model spełni swoją funkcję doskonale. Dodać warto, że gdy futryna zachodzi na mur z obu stron, nie musimy kupować już listewek ozdobnych, co przekłada się na zaoszczędzenie kilku, przysłowiowych groszy.

Ościeżnice regulowane dostępne na GoldDoor.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *